Radyofrekans yöntemiyle kılcal damarları acısız ve ağrısız tedavi imkanı

Radyofrekans yöntemiyle kılcal damarları acısız ve ağrısız tedavi imkanı

Invamed AR-GE laboratuvarlarında geliştirilen ve üretim kampüsünde üretilen ThermoBLOCK, cerrahi müdahalenin neredeyse imkansız olduğu kılcal damarları dakikalar içerisinde ağrı ve acı olmaksızın tedavi etme imkanı sunuyor

A+A-

Invamed AR-GE laboratuvarlarında geliştirilen ve üretim kampüsünde üretilen ThermoBLOCK, cerrahi müdahalenin neredeyse imkansız olduğu kılcal damarları dakikalar içerisinde ağrı ve acı olmaksızın tedavi etme imkanı sunuyor.

Invamed'den yapılan açıklamada, deri veya mukoza yüzeyinde çıplak gözle ince çizgiler ya da noktalar şeklinde kendini gösteren "telenjiektazi"nin, yaygın karşılaşılan bir sorun olduğu belirtildi.

Vücudun herhangi bir yerinde telenjiektazinin ortaya çıkabildiği, en çok yüz ve bacaklarda, genellikle açık tenli ya da ince derili kişilerde gözlendiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kılcal damar oluşumuna çevresel faktörlerin sebebiyet verebileceği gibi; genetik yatkınlık, uzun süre güneşe maruz kalma, obezite, gebelik, hormonal değişimler ve sahip olunan bazı dolaşım bozuklukları ya da sistemik hastalıklar da tetikleyebilmektedir. Bazı vakalarda gözle görülemeyecek kadar küçük olan telenjiektazi, erken dönemde tedavi edilmediği takdirde ilerleyen dönemlerde örümcek ağı gibi cilt üzerinde yayılım gösterebilir."

Açıklamaya göre, bu rahatsızlığın tedavisinde, Invamed tarafından geliştirilen ve üretilen ThermoBLOCK radyofrekans yöntemiyle kalıcı, etkili ve anında gözlemlenen başarılı sonuçlar elde ediliyor.

ThermoBLOCK, radyofrekansla üretilen ısının doğrudan damar duvarına uygulanmasıyla kılcal damarların yok edilmesi esasına dayanıyor. İşlemde çok ince iğneler kullanılarak damarlar cilt üzerinden yakılıyor ve üretilen ısı doğrudan damar içine uygulandığı için bu damarların tekrar görünür hale gelmesini de imkansız kılıyor.

Kılcal damarların yaygınlığına bağlı olarak değişmekle birlikte, ThermoBLOCKⓇseansları dakikalar içerisinde tamamlanıyor ve işlem sonrası hastalar günlük hayatlarına aktif olarak devam edebiliyorlar. Lazer yönteminden farklı olarak ThermoBLOCK radyofrekans yöntemiyle, uygulama yapılan tüm damarlar anında ve tek seferde yok edilerek kalıcı bir tedavi sağlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.