Kaspersky "Secur'IT Cup'23" kayıtları açıldı

Kaspersky "Secur'IT Cup'23" kayıtları açıldı

Kaspersky Akademik İşler Başkanı Evgeniya Russkikh: "Katılımcıların projelerini geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için onlara özel web seminerleri ve Kaspersky uzmanlarıyla oturumlar sunacağız"

A+A-

Sİber güvenlik konusunda motive öğrenciler ve dünyayı daha iyi hale getirmeye istekli genç siber güvenlik araştırmacıları, Kaspersky tarafından yürütülen ve modern teknolojilerin ortaya çıkardığı güvenlik sorunlarını ele almayı amaçlayan uluslararası bir yarışma olan Secur'IT Cup'a katılmak için başvurabiliyor.

Kaspersky açıklamasına göre, yeni teknolojiler yeni dijital yollar açıp ufkumuzu genişletirken, yeni güvenlik zorluklarını da beraberinde getiriyor.

Daha güvenli bir dünya inşa etmeye kendini adayan Kaspersky, siber tehditlerle mücadelede ön saflarda yer alıyor ve dünya standartlarındaki uzmanlığını toplumla, özellikle de gelecekte bu görevi devralacak olan gençlerle sürekli olarak paylaşıyor.

Bu yıl Kaspersky'nin uluslararası Secur'IT Kupası'nın altıncısı düzenleniyor.

Yarışma, genç yeteneklerin profesyonel gelişimlerinde desteklemek ve yeni teknolojilerin gelişimiyle ortaya çıkan veya gelecekte ortaya çıkabilecek güvenlik sorunlarını hafifletmek için yeni çözümler üretmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Secur'IT Cup'23 için katılımcılar, "gaming & geeks", "finTech", "insanların ve nesnelerin takibi ve güvenliği" ve "aile bakımı" başlıklarında güvenlik sorunlarını ele alan çözümler için fikir üretecek.

Final etkinliği 13 Aralık'ta

Küresel akışla eş zamanlı olarak yarışmanın bölgesel akışı da devam edecek ve öğrencilerin küresel yarışmaya katılmalarına yardımcı olacak. Bölgesel akış, öğrencilerin ekipler halinde bir araya gelerek projelerini geliştirdikleri yerel etkinliklerden oluşacak. Sonuçta bölgesel etkinliğin parçası olarak en iyi projeyi sunan ekip küresel finallere katılmaya hak kazanacak.

Final etkinliği 13 Aralık'ta çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Birincilik ödülü 10 bin dolar, ikincilik ödülü 3 bin dolar ve Kaspersky'den bir e-öğrenme eğitimi, üçüncülük ödülü ise Kaspersky'den bir e-öğrenme eğitimi olarak belirlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Akademik İşler Başkanı Evgeniya Russkikh, genç yetenekleri desteklemenin önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu yıl ekibimiz yıllık yarışmamızı 'büyüyen bir yuvaya’ dönüştürme fikrine odaklanıyor. Katılımcıların projelerini geliştirmelerine ve uygulamalarına yardımcı olmak için onlara özel web seminerleri ve Kaspersky uzmanlarıyla oturumlar sunacağız. Bu çabalarımızın sadece genç yetenekleri harika fikirler geliştirmeye teşvik etmekle kalmayacağını, aynı zamanda sunulan fikirleri yarışmanın tamamlanmasından sonra başarıyla işleyecek değerli ürünlere dönüştüreceğini umuyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.