CHP'li Ziraat Yüksek Mühendisi Zeybek'ten Başkan Soyer'e: Tarım ihtisas işidir, lafla yürümez!

CHP'li Ziraat Yüksek Mühendisi Zeybek'ten Başkan Soyer'e: Tarım ihtisas işidir, lafla yürümez!

CHP'li Ziraat Yüksek Mühendisi Hatice Zeybek Uslu, Başkan Soyer'in tarımdaki popülist yaklaşımlarını eleştirdi ve ekledi: TARIM İHTİSAS İŞİDİR. TARIM POPİLİZMİ, LİYAKATSİZLİĞİ KALDIRMAZ.

A+A-

İşte CHP'li Ziraat Yüksek Mühendisi Zeybek'ten Başkan Soyer'in kulağına küpe olacak o yazısı:

BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN MÜ???

İBB renkli renkli sloganlar ile BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN diyerek yola çıktığını açıkladı. İBB Başkanımız sayın Tunç Soyer yanında AÖF Sosyoloji mezunu /adrese teslim TARIM DAİRE BAŞKANI ile bu projesini açıkladı. Dedi ki ;

"TARIMDAKİ SU TÜKETİMİ %70'dir. Biz bunu %50'ye İNDİRECEĞİZ." Eğer bu oran %50'ye düşürülür ise BESİN HALKASI kırılır. Yani protein kaynağı olan hayvanlar ölür. Giyim /kuşam/barınma gibi ihtiyaçlarımızı karşılayamayız....... gibi gibi geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalırız.

Dünyada SU kullanımı mevcut SU REZERVİNE göre

TARIMDA %70

SANAYİDE %20

EVSEL %10 kullanıma sahiptir.

İBB'nin SANAYİ deki SUyun kullanımı konusunda tasarrufa gitmesi gerekir. İBB ve ilgili YEREL YÖNETİMLER bunu yapmıyor, ORGANİZE TARIM SANAYİ BÖLGELERİ PROJELERİNE HAYIR demiyor, SÖZLEŞMELİ TARIM MODELİNE HAYIR demiyor, YERELDE PARK BAHÇELERDE DAMLAMA SULAMA SİSTEMİ kullanmıyor, ARITMA SULARINI PARK BAHÇEDE kullanmıyor, SU KAYNAKLARINI ve SULAK ALANLARI İMARA açıyor, İÇECEK /SALÇA / VE DİĞER SANAYİ ÜRETİMİ... gibi endüstriyel üretimi olan fabrikalara SU YÖNETİMİ/ATIK SULARININ KONTROLÜ konusunda işlem yapmıyor, İNCİRALTI, ÇEŞME URLA PROJESİ gibi bölgenin SU KAYNAKLARINI talan edecek projelere onay veriyor,..... İse SUYUN KULLANIMINDA BESLENME ZİNCİRİNİ KIRACAK olan tarımdaki %70 olması gereken SU KULLANIMINI %50'ye DÜŞÜRÜR!!! . İşte o vakit GIDAMIZIN GELECEĞİ TEHLİKEYE GİRER.

Hep diyorum TARIM İHTİSAS İŞİDİR. TARIM POPİLİZMİ, LİYAKATSİZLİĞİ KALDIRMAZ.

Not:Hayvansal yem bitkileri üretim deseninin değiştirilmesi ile ilgili yazımı ayrıca yazacağım.

Hatice Zeybek Uslu

Zir. Yük. Müh.

Not: Yazı facebook'tan alınmıştır. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.